Dyrøy kommune blir en del av Astafjord barneverntjeneste

Dyrøy kommune blir ny samarbeidskommune i Astafjord barneverntjeneste fra 1.januar 2023.
Astafjord barneverntjeneste er et interkommunalt samarbeid om barneverntjenester. Tjenesten består i dag av kommunene Gratangen, Lavangen, Ibestad og Salangen. Salangen er vertskommune, og hovedkontoret ligger på Sjøvegan. Barneverntjenesten har tilgang til lokaler i alle samarbeidskommunene.
I Dyrøy vil kontorsted for barneverntjenesten fortsatt være på kommunehuset. Kontoret vil være bemannet 1-2 dager i uken, og utover dette ved behov. For innbyggere og samarbeidsinstanser i Dyrøy kommune, betyr overgangen til Astafjord barneverntjeneste at det blir nye ansatte å forholde seg til.
Fra 1.januar er dette kontaktinformasjon for barneverntjenesten:
• Forkontor/kontaktnummer barnevern: telefon 930 72 055
• Postadresse: Astafjord barneverntjeneste, boks 77, 9355 SJØVEGAN
• Besøksadresse hovedkontor: Strandveien 4, 2. etasje, Huset mot Havet, Sjøvegan
• Lenke til nettside: Barnevern - SALANGEN KOMMUNE Lenke til et annet nettsted, åpnes i nytt vindu.
Dyrøy kommune og Astafjord barneverntjeneste ser fram til et godt og konstruktivt samarbeid til beste for barn, ungdom og familier.
Sist oppdatert